ITReseller.pl: demagnetyzer ProDevice ASM120

Artykuł w oryginale tutaj>>

Firma wprowadziła do oferty nowy demagnetyzer: ASM120 marki ProDevice. To pierwszy, automatyczny polski degausser, generujący pole magnetyczne o mocy 11.000 Gauss.

Urządzenie gwarantuje całkowicie bezpieczne i skuteczne usunięcie danych z nośników nawet o wysokiej koercji. Znajduje zastosowanie w przypadku kasowania informacji zarówno ze sprawnych jak i uszkodzonych taśm magnetycznych lub dysków. Urządzenie jest wyjątkowo łatwe w obsłudze. Wystarczy włożyć nośnik do slotu demagnetyzera. Po kilkudziesięciu sekundach, dane zostają automatycznie i nieodwracalnie skasowane poprzez usunięcie wszelkich zapisów dokonanych w warstwie magnetycznej nośnika.

Żadne dostępne na rynku światowym urządzenie tego typu nie ma zaimplementowanej innowacyjnej technologii PPMS (Pre- Paid Management System), która pozwala:

  • dalnie doładować urządzenie na określoną ilość cykli kasowania,
  • programować dozwoloną ilość cykli kasowania informacji, po przekroczeniu których następuje automatyczna blokada urządzenia.

Istnieje możliwość wypożyczenia urządzenia: degausser zostaje wypożyczony i zaprogramowany na zdefiniowany z góry wolumen jednostek niszczenia danych, a firma wypożyczająca sprzęt (za pomocą specjalnej aplikacji) w każdej chwili ma możliwość doładowania demagnetyzera na dodatkową, określoną ilość cykli kasowania nośników. W ten sposób użytkownik może swobodnie decydować o ostatecznej sumie demagnetyzowanych kaset czy dysków. Dodatkowo może on przeprowadzić proces usuwania informacji samodzielnie, w dowolnym miejscu i czasie. To wszystko pozwala również uniknąć skomplikowanych procedur, które wiążą się często z wpuszczeniem zewnętrznej firmy, usuwającej dane z nośników Klienta.

Nośniki kwalifikujące się do demagnetyzacji:

  • dyski HDD 2,5′ i 3,5′ cala
  • dyski z macierzy z obudową
  • taśmy do streamerów: LTO1-LTO5, DLT, SDLT, DDS, DAT, AIT, Travan, SLR, QIC, 3592, 3590E, 3490E 3480, 9840, 9940, T10K, VHS
  • dyskietki komputerowe, kasety audio, video

14.06.2012
Rafał Janus
www.itreseller.pl