Jest moc 20.000 Gauss! Nowy demagnetyzer ASM 240 do niszczenia danych

Dziś premiera naszego nowego produktu do niszczenia danych – demagnetyzera ASM240!

Powstał on w oparciu o długoletnie doświadczenie inżynierów marki ProDevice i jest kontynuacją degaussera ASM120, opartego na najlepszych podzespołach oraz opatentowanych i innowacyjnych technologiach. Został zaprojektowany w naszym nowoczesnym centrum R&D, w pełni wyposażonym oraz dostosowanym do prac naukowych i badawczych.

Podobnie jak poprzedni model, ASM240 w sposób bezpieczny i całkowicie nieodwracalny niszczy dane z nośników magnetycznych nawet o wysokiej koercji.  Umożliwia to generowane przez urządzenie silne pole magnetyczne o mocy 20.000 Gauss (2T) – ta miedzy innymi cecha czyni go najbardziej efektywnym degausserem na rynku światowym.

Demagnetyzer ProDevice ASM240 spełnia międzynarodowe regulacje oraz działa zgodnie z wytycznymi zawartymi w normie ISO27001, standaryzującej systemy zarządzania bezpieczeństwem informacji. W związku  z tym to idealne  rozwiązanie dla firm i instytucji dbających o najwyższe standardy związane z ochroną  poufnych danych, które definiuje RODO.

Doświadczona kadra inżynierów naszego centrum R&D  planuje udoskonalenie degaussera i wzbogacenie go o kolejne funkcjonalności. W najbliższym czasie ASM240 będzie mógł być obsługiwany przez aplikację na urządzeniach mobilnych. Dzięki temu możliwe stanie się:

  • odczytywanie kodów identyfikujących demagnetyzowane nośniki oraz ich fotografowanie,
  • automatyczne raportowanie całego procesu demagnetyzacji.

Więcej informacji na temat produktu tutaj>>

ProDevcieASM240 degausser