Networld: ProDevice ASM120 – urządzenie do usuwania danych z taśm i dysków

Spółka Diskus Polska wprowadziła do oferty demagnetyzer ASM120 marki ProDevice. Urządzenie generuje pole magnetyczne o mocy 11 tys. Gs (gausów) i pozwala usuwać dane z nośników, które mają bardzo wysoką koercję. Rozwiązanie można stosować do kasowania informacji zarówno ze sprawnych, jak i uszkodzonych taśm magnetycznych oraz dysków.

Urządzenie pracuje w oparciu o technologię PPMS (Pre- Paid Management System), która umożliwia zdalne doładowania na określoną liczbę cykli kasowania oraz programowanie dozwolonej liczby cykli kasowania informacji, po przekroczeniu której następuje automatyczna blokada. Aby usunąć dane, nośnik trzeba włożyć do gniazda demagnetyzera. Po kilkudziesięciu sekundach dane zostają automatycznie i nieodwracalnie skasowane poprzez usunięcie wszelkich zapisów dokonanych w warstwie magnetycznej nośnika.

Istnieje możliwość wypożyczenia urządzenia: demagnetyzer zostaje wypożyczony i zaprogramowany na zdefiniowany z góry wolumen jednostek niszczenia danych, a firma wypożyczająca sprzęt (za pomocą specjalnej aplikacji) w każdej chwili ma możliwość doładowania demagnetyzera na dodatkową, określoną liczbę cykli kasowania nośników. W ten sposób użytkownik może decydować o ostatecznej sumie demagnetyzowanych kaset czy dysków. Dodatkowo może usunąć informacje samodzielnie, w dowolnym miejscu i czasie.
Czas kasowania jednego nośnika wynosi 30 sekund, a maksymalny rozmiar nośnika danych to: 200 x 120 x 50 mm. Lista nośników kwalifikujących się do demagnetyzacji: dyski twarde o wielkości 2,5 i 3,5 cala; dyski z macierzy z obudową, taśmy do streamerów (LTO1-LTO5, DLT, SDLT, DDS, DAT, AIT, Travan, SLR, QIC, 3592, 3590E, 3490E 3480, 9840, 9940, T10K i VHS) oraz dyskietki komputerowe, kasety audio i kasety wideo.

Urządzenie można kupić razem z specjalną walizką do jego transportu.

 12.06. 2012
NetWorld Online JCH