O NAS

Marka ProDevice powstała w roku 2012 w odpowiedzi na rosnące w szybkim tempie zapotrzebowanie rynku na urządzenia do trwałego i bezpiecznego usuwania danych z nośników. W tym właśnie czasie, przy współpracy z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie, został wyprodukowany pierwszy model demagnetyzera: ProDevice ASM120 (All Storage Media 120), który w krótkim okresie czasu podbił rynki światowe. Był to wówczas najbardziej innowacyjny degausser na świecie – oprócz wysokiego pola elektromagnetycznego, urządzenie charakteryzowała unikalna funkcja PPMS (Pre-Paid Management System).

Po udanej inauguracji modelu ASM120 rozpoczęliśmy prace nad stworzeniem niszczarki, która w sposób fizyczny niszczyłaby nośniki, uniemożliwiając odczyt informacji na nich zapisanych. W rezultacie na rynek została wprowadzona niszczarka ProDevice MMD 360 (Manual Media Destroyer 360) – niewielkie i łatwe w obsłudze urządzenie do dziurawienia dysków, telefonów, tabletów.

W 2018 roku na rynki światowe wprowadziliśmy kolejny demagnetyzer: ProDevice ASM240. Jest to degausser generujący pole magnetyczne o mocy 20.000 Gauss (2T), co czyni go najmocniejszym urządzeniem tego typu na świecie.  Jest to również jedyny degausser, który współpracuje z aplikacją mobilną – dzięki tej funkcjonalności możliwe jest odczytywanie kodów identyfikujących demagnetyzowane nośniki oraz automatyczne raportowanie całego procesu usuwania danych do chmury.

W tym samym roku uruchomiliśmy produkcję nowoczesnej niszczarki – ProDevice DGX02 (Data Grinder Extreme 02), przeznaczonej do fizycznej destrukcji większej ilości nośników każdego rodzaju. To przemysłowe urządzenie działa w sposób automatyczny, stanowi idealne wyposażenie firm i instytucji, dysponujących regularnie znaczną ilością dysków, taśm, telefonów, pamięci flash itp, które trzeba skutecznie zniszczyć.

Prace nad demagnetyzerami oraz niszczarkami przeprowadzane są w najnowocześniejszym na świecie tego typu centrum R&D, zlokalizowanym na 44 arowej działce w Wieliczce koło Krakowa. Budynek jest w pełni przystosowany do prac badawczych i naukowych. Dobór oraz parametry aparatury pomiarowej przygotowano w oparciu o szczegółowe konsultacje z wybitnymi specjalistami współpracujących z nami jednostek naukowych: Akademii Górniczo-Hutniczej oraz Instytutem Technologii Elektronowej.
Obecnie w naszym centrum R&D trwają prace nad stworzeniem innowacyjnej metody usuwania danych z pamięci flash. W niedalekiej przyszłości planujemy wprowadzić na rynek urządzenie korporacyjne do niszczenia danych z tego typu nośników, co niewątpliwie będzie stanowiło istotny światowy przełom, jeśli chodzi o nowoczesne technologie niszczenia informacji.

Więcej na temat centrum R&D tutaj>>

Jako producent urządzeń do niszczenia danych stawiamy na najwyższą jakość, nienaganny design oraz sprawny serwis naszych produktów. Dzięki takiemu podejściu do oferowanych urządzeń szybko zyskaliśmy zaufanie Klientów z Polski i zagranicy. Konsekwencją naszej polityki rozwoju stały się bliskie relacje biznesowe z Partnerami – obecnie posiadamy ich kilkudziesięciu w ponad 30 krajach świata: w Europie, Ameryce Południowej, Ameryce Północnej, Azji a nawet Afryce.

 
Demagnetyzer ASM240
Zapraszamy do współpracy
DIKSUS Polska, właściciel marki ProDevice