Usuwanie danych demagnetyzerem ASM120

Przy wyborze demagnetyzera trzeba pamiętać, że nie każde urządzenie gwarantuje efektywne usunięcie danych z dysku czy taśmy magnetycznej.  Siła pola elektromagnetycznego, generowanego przez urządzenie, musi być odpowiednio silna – wtedy mamy pewność że dane zostaną wymazane. Jeśli zależy nam na czasie, warto wybrać model działający w sposób automatyczny, gdzie demagnetyzacja dysku zajmie najwyżej 30 sekund.

Zachęcamy do obejrzenia filmu, obrazującego proces niszczenia danych z dysków HDD demagnetyzerem ProDevice ASM120.

W pierwszej kolejności nośniki zostają zeskanowane, dzięki czemu Klientowi przedstawiany jest kompletny raport, dotyczący  ilości oraz numerów seryjnych zdemagnetyzowanych dysków. Następnie nośniki poddane są działaniu  demagnetyzera ASM120 – silny impuls elektromagnetyczny niszczy wszystkie zapisy na taśmie lub dysku twardym. Na końcu zostają one  etykietowane naklejką, potwierdzającą, iż przeszły  proces demagnetyzacji, a dane zostały bezpowrotnie usunięte. Profesjonalne firmy, świadczące usługi demagnetyzacji powinny filmować cały proces niszczenia danych, aby Klient miał pewność co dzieje się z nośnikami.

Przypominamy że demagnetyzer ASM120 to urządzenie, które generuje pole elektromagnetyczne o mocy do 11.000 gauss, dzięki czemu informacje z nośników magnetycznych zostają trwale usunięte a ich odzyskanie nie jest możliwe. Demagnetyzer znajduje zastosowanie zarówno w przypadku nośników uszkodzonych, jak i sprawnych – po jego użyciu mamy absolutną pewność, że nie ma na nich żadnych informacji. Taśmy czy dyski po zastosowaniu degaussera nie nadają się do dalszego użytkowania.

Demagnetyzer ASM120 posiada zaimplementowaną technologię Pre-Paid Managemet System, która pozwala na zdalne doładowanie urządzenia na określoną ilość cykli kasowania. PPMS daje więc możliwość wypożyczenia degaussera na określoną ilość cykli demagnetyzacji. Klient nie musi wiec dokonywać zakupu demagnetyzera a jedynie go wypożyczyć.